Monitoring wizyjny

Dobrym pomysłem wydaje się założenie monitoringu. W zasadzie jego zastosowanie jest wszechstronne – od obserwacji domowego podwórka i garażu po całodobowe monitorowanie zakładów pracy, ulic i całych miast.
Niewątpliwą korzyścią numer jeden z posiadania monitoringu jest podgląd obrazu na żywo przez internet tego, co nas interesuje. Możemy całą dobę obserwować nasz dom, kiedy wyjedziemy na wakacje, czy pracowników w naszym biurze, kiedy sami jesteśmy na spotkaniu.
Ale czy monitoring to tylko obserwacja? Oczywiście nie. Monitorowane obiekty cechują się większym bezpieczeństwem mienia. Już sama informacja o tym, że obiekt jest monitorowany może odstraszyć potencjalnych włamywaczy i złodziei. Jeśli jednak tak by się nie stało, to niewątpliwą zaletą monitoringu na swoim obiekcie jest posiadanie materiału dowodowego dla policji, sądu, a nawet ubezpieczalni. Dowody mogą być potrzebne nawet w tak błahych sprawach jak uzyskiwanie odszkodowania po zalaniu. Obraz z kamer będzie bezsprzecznym dowodem na to, co i kiedy działo się w mieszkaniu, domu czy w firmie.
Możliwość zdalnej kontroli pracy i miejsc to następny atut monitoringu. Dostęp przez internet i podgląd on – line zapewniają m. in. ochronę miejsc przed dostępem osób nieupoważnionych czy szybkie wykrywanie sytuacji niebezpiecznych, np. zagrożenia pożarem.
Łatwe przechowywanie i przeglądanie zapisu z monitoringu to także możliwość gromadzenia danych „na wszelki wypadek”.

W naszej ofercie znajdują się rozwiązania bazujące na 4 typach systemów:


– CCTV analogowy – System analogowy działający w standardzie Pal umożliwia nagrywanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości WD1 – 960H (960×576). Jakość kamer określana jest ilością linii poziomych, im ta wartość jest wyższa tym uzyskiwana jakość jest lepsza. System monitoringu analogowy łączymy za pomocą przewodu koncentrycznego 75 Ohm lub przewodem teleinformatyczny (skrętką) przy użyciu transformatorów wideo. Systemy analogowe sugerowane są klientom, którzy nie potrzebują wysokiej jakości a jedynie poglądowy obraz z kamer
– AHD – AnalogHD – Innowacyjne rozwiązanie systemu cyfrowego który umożliwia transmisję sygnału wideo wysokich rozdzielczości 720P / 1080P za pomocą przewodu koncentrycznego na odległość do 500m. Swoje zastosowanie znajduje w miejscach które wymagają modernizacji, przy zachowaniu dotychczasowej instalacji wykonanej w technologi analogowej (przewód koncentryczny). Systemy monitoringu analogowego AHD sugerowane są klientom, którzy wymagają wysokiej jakości obrazu przy adaptacji okablowania z systemu analogowego, dostępu online, zaawansowanych funkcjonalności.
– HD-CVI –System telewizji przemysłowej w technologii HD-CVI umożliwia przesłanie sygnału o wysokiej rozdzielczości HD i FULL HD stosując przewód koncentryczny. Jest to idealne rozwiązanie dla istniejących już instalacji monitoringu bez konieczności wymiany okablowania. Osoby chcące zmodernizować swój system w celu poprawienia jakości obrazu uzyskiwanego z kamer nie ponoszą dodatkowych kosztów prowadzenia przewodów czy też niszczenia już wykończonych wnętrz budynku.
– IP – (Internet Protocol) to cyfrowa technologia transmisji danych, obrazu wysokich rozdzielczości. Rozwiązanie to pozwala na budowanie systemów monitoringu dla najbardziej wymagających użytkowników. Producenci kamer, rejestratorów prześcigają się w uzyskiwaniu jak największej rozdzielczości, w naszej ofercie można znaleźć kamery o rozdzielczości 12mpx. Połączenie elementów składowych systemu IP wykonuje się za pomocą przewodu teleinformatycznego (skrętka). Systemy monitoringu IP sugerowane są klientom, którzy wymagają wysokiej jakości obrazu, dostępu online do każdego urządzenia z osobna, zaawansowanych funkcjonalności.